Kapela

 

Bedy – hlavní zpěv, saxofon
Sechy – kytara, zpěv
Ctirad – kytara, zpěv
Jéňa – baskytara, zpěv
Bárty – bicí, zpěv

Kapela pod názvem Náhodný Výběr vystupuje od roku 2014. V tomto roce vydala své debutové album Napadla mě melodie, ke kterému byly natočeny dva videoklipy na písně Romantička a Je to jenom hra.  V roce 2016 kapela vydala své druhé CD s názvem Láskyplní, ke kterému natočila nejnovější videoklip Vzpomínám. Na konci léta roku 2018 kapela vydala své třetí album Útěky domů. Od svého vzniku odehrála stovky větších i menších koncertů po celé České republice. Kapelní motto zní: baví nás hrát a za svojí tvorbou si stojíme a věříme v ní. Máme své sny a cíle, za kterými si jdeme. Někdy to jde hůř a někdy líp… ;-).

Historie:

rok 2014

Do kapely přichází kytarista Vít Sechovec a kapela se přejmenovává na Náhodný Výběr. Se změnou názvu přichází i změna stylu na pop-punk. Během celého roku skládá vlastní písně, které nakonec vychází na debutovém albu Napadla mě melodie. Kapela odehraje celkem 21 převážně menších koncertů. Avšak objevují se zde i první větší festivaly.

rok 2015

Začátkem roku 2015 kapela vydává svůj první hudební videoklip k písni Romantička, který je nasazen do hitparád Andělská 20 na internetové TV Slušnej kanál, do Andělské 20 na rádiu Rock Zone a do hitparády Maxmusic. Ve všech hitparádách se Romantička dostává na první místo.  Během roku kapela odehraje 47 koncertů a zahraje si na velkých festivalech v jižních Čechách jako jsou Přeštěnice, Footfest a plní si tak jeden ze svých snů. Koncem roku kapela vydává svůj druhý videoklip k písni Je to jenom hra a z kapely odchází na vlastní přání baskytarista Daniel Kysilka. Jeho místo ještě téhož roku nahrazuje Marek Havelka.

rok 2016

Rok 2016 je ve znamení koncertů a kapela jich odehraje nejvíce ve své historii. Celkem  71 koncertů po celé České republice. Začátkem roku kapela vyráží do studia nahrát svou druhou studiovou desku. Ta nese název Láskyplní a vychází 1. července, kdy je pokřtěna kamarády z kapely OVOCE na křtu v Soběslavi. Festivalovou sezónu kapela odehraje již s novou deskou a opět se zde objevují velké festivaly na jihu Čech, ale i festivaly ve zbytku republiky. Píseň Je to jenom hra je nasazena do 12 rádií po celé České republice a objevuje se i v hudební televizi OČKO. Některé písně z nového CD Láskyplní jsou také nasazeny do rádií. Ke konci roku kapela vyráží na své první tour s kapelou Brutální jahoda. Tour s názvem BRUTÁLNÍ VÝBĚR TOUR obsahuje 11 koncertů po celé České Republice.

rok 2017

Kapela vyráží na miniturné s kapelou TommyPoser, kdy odehraje 3 společné koncerty. Začátkem února vyráží na další turné s kapelou Alkehol, která slaví 25 let na scéně. Společně odehrají 10 koncertů po celé České republice. Během léta kapela objíždí festivaly po celé republice, avšak stihne odjet i miniturné Ráno mě nebuď tour s kamárady z Brutální Jahody. Společně odehrají 3 koncerty v kempech podél Vltavy, kdy během dne jedou kapely s fanoušky řeku Vltavu na raftech. Začátkem října vyráží kapela na Úplně normální tour s nejdelším názvem, které jede společně s kapelami Civilní Obrana a Covers for lovers. Tour čítá 9 koncertů po celé republice.

rok 2018

V lednu kapela vydává videoklip k písni Vzpomínám z druhého alba a začátkem února vyráží na celorepublikové tour s kapelou Tommy Poser. Koncem února vydává singl Snad jen sbohem z třetího připravovaného alba. Z kapely odchází baskytarista Marek Havelka. Jako záskok na baskytaru vypomáhá v kapele Eliška Kondelíková. Během jara a léta kapela ve čtyřčlenné sestavě nahrává materiál na třetí album a vydává nový singl Černá ovce. Koncem srpna vychází třetí album Útěky domů. Na podzim kapela vyráží na Neseď doma tour s kapelou Maniac. Hledání nového baskytaristy trvá dlouho a celý podzim a zimu s kapelou odehraje Tomáš First.

rok 2019

Do kapely přichází baskytarista Ondřej Musel, který se stává stálým členem. Kapela se účastní soutěže Šance muzikus a díky postupu mezi 10 nejlepších kapel vystupuje na festivalech Sázavafest a Přeštěnice. V červnu probíhá natáčení nového videoklipu k písni Útěk domů s poslední desky. Na podzim kapela vyráží na Movember tour společně se slovenskou kapelou ŽOČI VOČI po celé České republice.