Kapela Náhodný Výběr vydává nový klip Sesypej se do mě

A tentokrát se rozhodli nenechat nic náhodě. Samotnou píseň opět nahrával a produkoval skvělý Tomáš Fröde, kterému spolupráce s kapelou slyšitelně sedí čím dál tím více. Pro natáčení a režírování klipu sáhla kapela po dalším z nejtalentovanějších umělců v oboru, Michalu Skořepovi.

“Tohle je zatím rozhodně největší klip, který jsme kdy vydali,” říká k tomu kapela, “není to ale nic jednorázového. Bereme to jako závazek našim fanouškům, a snad hlavně sobě samým. Tady je konečně všechno správně, tak, jak jsme si od začátku představovali, a ještě líp. Tuhle úroveň máme v plánu udržet ve veškeré další tvorbě, a s laťkou odsud hýbat jedině snad ještě výše.”

Píseň zpracovává na české poměry trochu nezvykle těžké téma duševního zdraví. Samotný text je přímočarý, nehraje si na žádné velké metafory, formulace “sesypej se do mě” ale zaujme hned v názvu. “O duševním zdraví se poslední dobou konečně začíná mluvit, už to není takové tabu jako dřív. Já jsem se k němu ale v téhle písničce dostal trochu z jiné strany, než se k němu lidé obvykle vyjadřují,” vysvětluje autor písně Bárty. “Tohle není písnička o mně, ale ode mě. Nevím úplně proč, ale vždycky jsem byl ten člověk, kterému se spousta lidí svěřuje s věcmi, které nikomu jinému neřeknou, a tyhle cizí těžkosti se v člověku hromadí. S tím mi sice pomáhá mizerná paměť (smích), ale občas je toho stejně hodně, obzvlášť když k tomu sem tam přece jen mám nějaké starosti i já. Pár měsíců zpátky si jedna z mých nejbližších kamarádek procházela těžkým obdobím, hodně se o mě opírala, a mě napadlo, že bych mohl jednou něco napsat i z cizího srdce. A ono to vyšlo.”

V roli problematické dívky září skvělá Katka Janečková, objevují se postupně i členové kapely a jejich přátelé. Celý klip byl natočen v hotelu Palcát v Táboře. “Scény v baru se natáčely v době lockdownu,” připomíná kapela, “a v tu dobu bylo krásný vidět zase lidi bavit se uvnitř, u stolů a s pitím, byť předtím museli podstoupit test. Kompars to cítil úplně stejně – dlouho jsme neviděli tak spokojenou skupinku lidí. Bylo moc fajn v tu dobu se zase na chvíli vrátit do normálního světa.”

Vás ale tenhle klip do normálního světa nevrátí. Podívejte se sami, a určitě nám dáte za pravdu. 

(Foto: Aneta Jodar, www.anettjodar.cz )

FB: https://www.facebook.com/NahodnyVyber/ 

IG: https://www.instagram.com/nahodnyvyber/ 

YouTube: http://youtube.com/NahodnyVyber 

Spotify: https://open.spotify.com/artist/7oioqjBRoLAMVFeuFEaGAc 

Apple Music: https://music.apple.com/us/artist/n%C3%A1hodn%C3%BD-v%C3%BDb%C4%9Br/1434228811 

Bandzone: http://www.bandzone.cz/nahodnyvyber